Ortalığı ateşe verecek şok iddia Portekiz basınından geldi.

İki ezeli rakip olan Fenerbahçe ile Beşiktaş takımları, bu kez transferde karşı karşıya geldiler. Fenerbahçe takımının, Beşiktaş'ın bonservisi ile almaya çalıştığı yıldız oyuncu Vincent Aboubakar için devreye girdiği iddialar arasında. Şok iddia Portekiz'de yayın yapan Record gazetesinden geldi. Gazetede yer alan haberde, Beşiktaş takımının 10 milyon euro'luk satın alma opsiyonunu kullanmamasıyla durumu belirsiz hale gelen Vincent Aboubakar için Fenerbahçe takımının devreye girdiği vurgulandı. Fenerbahçe takımının, sezonu Galatasaray takımında kiralık geçiren Josue'yi de renklerine katmaya çalıştığının ileri sürüldüğü haberde, Türk kulübünün Porto'ya paket teklif yapmaya hazırlandığı belirtildi.

HAKLARININ %60'ı LORİENT'TE

Haberin detayında "Ancak Aboubakar'ın bonservisinin yüzde 60'ı Lorient'te olduğu için görüşmelerin kısa sürmesi beklenmiyor. Hem Porto hem de Lorient, Konfederasyon Kupası'nı da bekliyor. Aboubakar'ın burada göstereceği performansla daha da değerlenebileceği konuşuluyor" ifadeleri yer alıyor.

BEŞİKTAŞ ALTA ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR

Beşiktaş takımının hedefi, Porto ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Vincent Aboubakar'ın bonservisini 5 milyon euro'nun altında bir rakama alabilmek. Fakat bu kolay görünmüyor. Gerek Porto, gerekse de oyuncunun bonservis haklarının yüzde 60'ına sahip olan Lorient kulübü buna yanaşmıyor. Record'daki haber doğruysa, Fenerbahçe takımının devreye girmesi Beşiktaş takımının durumunu daha da zorlaştıracak.

NEWCASTLE DA PEŞİNDE

Vincent Aboubakar'da Beşiktaş takımına bir rakip de İngiltere'den geldi. Bu yıl Premier Lig'e yükselen ve iddialı bir kadro kurmayı planlayan Newcastle United'ın, Vincent Aboubakar ile ilgilendiği ve Porto yönetimiyle görüşmelere başladığı öğrenildi. Kamerunlu forvetin transferi konusunda Ada ekibinin ısrarcı olduğu belirtildi. Vincent Aboubakar, Beşiktaş takımı formasıyla çıktığı 38 resmi maçta 19 kez fileleri havalandırırken 4 de asist gerçekleştirdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları