Cumhurbaşkanlığı Kupası, Euroleague şampiyonluğu ve Lig şampiyonluğu. Katıldığı 4 kupanın 3’ünü kazanan Fenerbahçe takımı potada bu sezon tarih yazdı.

Fenerbahçe, koç Zeljko Obradovic'in önderliğinde adeta destan üzerine destan yazıyor. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanarak başladığı sezonda THY Euroleague zaferiyle Avrupa'nın 'en büyüğü' olan Fenerbahçe takımı peri masalı gibi geçen yılı Beşiktaş Sompo Japan'ı final serisinde 4-0 geçerek Spor Toto Basketbol Ligi şampiyonluğu ile taçlandırdı. Emeklerinin karşılığını alan Fenerbahçeli basketbolcular haklı zaferlerini sonuna kadar kutladılar.

AZİZ YILDIRIM KUTLADI

Basketbolcular başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı yemekte büyük coşku yaşadılar. Koç Zelkjo Obradovic'le birlikte şampiyonluk şarkıları söylediler. Sarı-lacivertli oyuncular gelecek sezon için de şampiyonluk yemini ettiler. Başkan Aziz Yıldırım da camiaya bu sezon büyük sevinçler yaşatan, Fenerbahçelilerin 'dünyanın en güzel takımı' dediği erkek basketbol ekibinin başarısını kutladı. Yorucu sezonun ardından oyuncular tatile çıktı.

CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Toto Basketbol Ligi 2016- 17 sezonu şampiyonu Fenerbahçe takımını kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe kulübünün başkanı Aziz Yıldırım'a telgraf göndererek tebrik etti.

YENİ TİŞÖRTLER

Fenerbahçe, THY Euroleague şampiyonluğu sonrası Fenerium'dan zafer tişörtlerini çıkarmıştı. Hemen tükenen tişörtlere şimdi lig şampiyonluğu da işlenmiş oldu. Taraftarların tişörtlere yoğun bir ilgisi var.

BAŞKAN SAYESİNDE OLDU

Fenerbahçe'nin asbaşkanı Ozan Balaban şampiyonluk sonrası şunları söyledi: "Bu sezon 83 maç oynadık. 3 kupa kazandık. Başkanımız Aziz Yıldırım'ın emeği çok fazla. Her düştüğümüzde elimizden tuttu, bizi kaldırdı. O olmasa burada olamazdık" açıklamasını yaptı.

EN İYİSİ OBRADOVİC

Fenerbahçe'nin tecrübeli koçu Zeljko Obradovic muhteşem kariyerinde kupa koleksiyonuna bir parça daha ekledi. Spor Toto Basketbol Ligi'ndeki şampiyonlukla birlikte Obra kariyerindeki 44. kupasını kaldırdı. Efsane koç bunların 7'sini Fenerbahçe takımında kazandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları