Galatasaray takımının 2. ön elemeden katılacağı Avrupa Ligi’nde kura çekimi bugün saat 15.30’da belli oluyor.

UEFA Avrupa Ligi 1. ve 2. ön eleme turu kura çekimi bugün yapılacak. İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılacak kura çekimine, 1. ön eleme turunda 100, 2. ön eleme turunda ise 16 takım katılacak. Turnuvaya 2. ön eleme turundan başlayacak Galatasaray takımının rakibinin, ilk ön eleme turundaki hangi eşleşmeden geleceği belli olacak. Yapılan organizasyonda 1. ön eleme turu kuraları 14.00'te, 2. ön eleme turu kuraları ise 15.30'da çekilecek. Avrupa Ligi'nde 1. eleme turu maçları 29 Haziran ve 6 Temmuz, 2. ön eleme turu karşılaşmaları da 13 ve 20 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Galatasaray takımını 2. ön eleme turunda nispeten zayıf rakipler bekliyor. İskoçya'dan Glasgow Rangers takımı ve Macaristan'dan Ferencvaros takımı en bilinen muhtemel rakipler olarak öne çıkıyor.

SERİ BAŞI GALATASARAY TAKIMININ RAKİPLERİ

Galatasaray takımının tüm kura çekimlerinde seri başı olma, gruplara kalırsa da birinci torbada yer alma hakkı kazandığı UEFA Avrupa Ligi'nde 2. ön elemedeki muhtemel olan rakipleri şunlar:

K.Almaty, O.Shymkent, I.Pavlodar (Kazakistan), Osijek (Hırvatistan), Sarajevo, Z.Sarajevo (Bosna Hersek), Norrköping, Östersunds (İsveç), M.Orhei (Moldova), B.Yehuda (İsrail), Lyngby (Danimarka), K.Nomme, L.Talinn (Estonya), B.Plovdiv, Levski Sofya (Bulgaristan), O.Ljubljana, Domzale (Slovenya), Valetta (Malta), Vaduz (Liechtenstein), Rejkjavik, Stjarnan (İzlanda), Haugesund, B.Bergen (Norveç), D.Brest (Belarus), L.Poznan (Polonya), Ferencvaros (Macaristan), C.Belfast (K.İrlanda), R.Üsküp (Makedonya), G.Rangers (İskoçya), S.Gyumri (Ermenistan), D.Kişinev (Moldava), M.Podgorica (Karadağ), Zira (Azerbaycan)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları