Arsenal forması giyen Mesut Özil, EURO 2016'daki başarısızlığın ardından Türkiye'nin daha güçlü bir şekilde döneceğini söyledi.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, Türkiye Milli Takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında Türkiye'nin maçlarını heyecanla ve yakından takip ettiğini belirten Mesut; "Herkes Türkiye'den daha fazlasını bekliyordu. Ancak futbolda her zaman istediklerinizi yapamıyorsunuz. Bir anda herşeyi olumsuz görmek doğru olmaz. Şimdi hedef 2018 Dünya Kupası ve Türkiye'nin iyi şekilde hazırlanmak için yeteri kadar zamanı var. Türk Milli Takımı daha güçlü geri dönecek. Kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

ŞANS FAKTÖRÜ

Almanya Milli Takımı’nın EURO 2016 performansını da değerlendiren Mesut Özil; "Büyük bir turnuvada sonuna kadar gitmek için biraz da şansa ihtiyacınız var. Çeyrek finaldeki İtalya ve yarı finaldeki Fransa maçlarında 2 rakibimizden de üstündük. İtalya'yı eledik ama Fransa'ya elendik. Bu tür turnuvalarda golü bulmak çok önemli. Ancak bazen o golü bulamıyorsunuz" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları