Galatasaray takımının eski hocası Riekerink, Galatasaray kulübünden ayrıldıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Riekerink'in yaptığı açıklamalar şu şekilde: 

“Benim görevime son verildiğinde Galatasaray takımının şampiyonluk şansı devam ediyordu. En güçlü şampiyonluk adaylarından biriydik. O gün Galatasaray takımının oynadığı futbol da ortada, şu an oynanan futbol da! İnsanlar bana vurmak için hep kolayı seçtiler.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray takımına altyapı antrenörü olarak geldi, Galatasaray'da yaşanan teknik direktör krizi esnasında sahip olduğu lisans sebebiyle birden kendini 1 numaralı koltukta buldu. Macerasının hemen başında kazandığı kupalarla takdir topladı, taraftar ona Riekerink Bey lakabını verdi. Başta her şey yolunda gidiyordu fakat üst üste alınan kötü sonuçlar Türkiye’deki macerasının kısa sürmesine yol açtı. Jan Olde Riekerink ile Amsterdam’da buluştuk uzun uzun sohbet ettik. Ayrılma sebebini, Bruma’yı, Wesley Sneijder’i, şampiyonluğu, yönetimle arasındaki gerçek sorunları, transfere müdahalesini ve geleceği soruldu. O da şu şekilde cevap verdi: 

ÇOK ŞANSSIZ BİR DÖNEMDEYDİK

“Benim görevime son verildiğinde, herkes biliyor ki Galatasaray takımının şampiyonluk şansı hâlâ devam ediyordu. Kötü bir futbol da oynamıyorduk fakat inanılmaz şanssız bir dönemin içine girmiştik. Çok kritik maçlarda puanlar kaybettik. Fakat tekrar etmek istiyorum biz, ben ayrılırken şampiyonluğun en güçlü adaylarından biriydik. Yeni antrenör hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum ancak her şey ortada. O an Galatasaray takımının oynadığı futbol ortada, şu an oynanan futbol ortada ve o an Beşiktaş takımının kaç puan gerisinde olduğumuzu da herkes biliyor!” açıklamasını yaptı.

BAŞKA YERDEN VURDULAR

“Birçok konuda eleştiri aldım. Fakat ben Galatasaray takımının bana ihtiyacı olduğu için takımın başına geçtim. Kimsenin lisansı yoktu, benim vardı ve teknik direktörlük teklifi aldığımda tabii ki hemen kabul ettim. Galatasaray takımını çalıştırmak büyük bir onur. Kupalar da kazandık. Ama insanlar bana vurmak için hep kolayı seçti; altyapı antrenörü denildi. Kim ne derse desin, kadro kalitesi açısından bu takımla birlikte en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Herkes bana yardımcı oldu, yönetimden kimseyle de sorun yaşamadım. Benim görevime son vermeleri de medenice oldu, herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları