İtalyan basını, yıldız defans oyuncusuna karşılık paranın yanı sıra Paraguaylı savunmacıyı önerdiğini belirtti.

Fenerbahçe takımının yıldız stoperi Simon Kjaer, Avrupa devlerini peşine takmıştı. Başarılı stoper için Fransa’da Monaco, Lyon ve PSG, İtalya’dan Milan, İngiltere’den ise Liverpool takımı devreye girmişti. Yönetim de bu kadar talip olunca Simon Kjaer’in bonservisini 20 milyon Euro’ya (80 milyon TL) yükseltmişti. 28 yaşındaki oyuncuyla ilgilenen takımlar arasında en ciddi teklif Milan takımından geldi.

8.5 milyon Euro’ya gelmişti

Çinli sahipleri sayesinde transferde yeniden iddialı bir konuma gelen, Andre Silva, Franck Kessie, Ricardo Rodriguez ve Matteo Musacchio’ya imza attırarak şimdiden 82 milyon Euro (328 milyon TL) harcayan İtalyan devinin, Fenerbahçe takımının kapısını takas teklifiyle çaldığı belirtildi. İtalyan basınında çıkan iddialara göre Milan takımı, Simon Kjaer için 13 milyon Euro’nun (52 milyon TL) yanı sıra Gustavo Gomez’i vermeyi teklif etti. 24 yaşındaki Paraguaylı savunmacıyı geçtiğimiz sezon Beşiktaş da çok istemiş ancak Milan 8.5 milyon Euro’ya (34 milyon TL) kadrosuna katmıştı.

Toplam 5 milyon Euro harcandı 

Finansal Fair-Play anlaşması nedeniyle Fenerbahçe takımı, transferde sadece oyuncu satışından elde ettiği geliri kullanabilecek. Fenerbahçe, Mathieu Valbuena ve Nabil Dirar’la birlikte şimdiden 5 milyon Euro (20 milyon TL) harcadı, bonuslarla bu rakam 2 milyon Euro (8 milyon TL) daha artabilir. Bu nedenle yönetim, Simon Kjaer’den mümkün olduğunca fazla gelir elde etmek istiyor. Fakat takas konusunda yuvasına geri dönen Aykut Kocaman’ın da fikri alınacak. Başarılı teknik adam, Danimarkalı’nın yerine Gustavo Gomez’e onay verirse, Milan takımından bu oyuncunun yanı sıra 15 milyon Euro (60 milyon TL) talep edilmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları